CUBE TV Nedir, Nasıl Çalışır?

CUBE TV NEDİR?

Cube Tv, mobil platforma yönelen oyun izleyicileri ve eğlence meraklıları için yepyeni bir yayın platformu!

İster yayın yapın, ister yayın izleyin, isterseniz e-spor ve oyun camiasını takip edin. Cube TV, oyuncular için hiçbir yayın platformunun sunmadığı kadar cömert imkân ve tekliflere sahip. Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için Cube TV’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz.


CUBE TV NASIL DOĞDU?

Günümüzde devler arasında dolaşıyoruz. Google, Facebook, Amazon…Değişen trendler ile birlikte, pazara yeni oyucular da katılıyor. Yeni oyuncuların doğum noktası ise genellikle Çin. Alibaba, Tencent, Ant Financial, YY bunlardan sadece bir kaç örnek… Bu yeni devler, trendleri yakalayarak büyüyorlar. Bugünün yeni trendi ise şu: İZLEYİCİLER MOBİL PLATFORMLARA YÖNELİYOR.

Bu süreç insanların tahmin ettiğinden ve ön gördüğünden daha hızlı yaşanıyor. Özellikle genç yaş grubunda, çok ciddi bir tablet kullanma eğilimi var. Yatırımcılar da bu durumun farkında ve bu platformdaki girişimlere para yatırmaya hazırlar… İşte Cube TV’nin fikir olarak doğmasına neden olan hikâye bu.


CUBE TV TOPLULUĞU ve TÜRKİYE

Yeni dünyanın eski normları yıkması ve kablolu TV döneminden “Bağımsız TV”(Free TV)” yönüne kayması, toplulukları her zamankinden daha önemli kılıyor. Çünkü Bağımsız TV’lerin tek bir gelir kapısı var: Devasa kullanıcı kitlesi. Bu noktada Cube TV’nin temel odağı, Türkiye gibi 2. seviye pazar kabul edilerek ne yazık ki göz ardı edilen ve yatırım almayan pazarları geliştirmek!

Türkiye Cube TV Topluluğu

İş modelleri ve bakış açıları eski olan şirketler için (aylık ödeme, abonelik vb.) Türkiye’nin çekici bir pazar olarak görülmemesi belki anlaşılabilir. Ancak, kitleye ulaşmak isteyen bir platform için Türkiye adeta bir cennettir. Türkiye pazarının, ödeme / platform bazlı yıllık kazancı çok yüksek olmasa da, kullanım trafiği açısından çok güçlü bir kitleye sahiptir. Bu da yeni iş anlayışı ile değerlendirilecek bir durumdur.


CUBE TV’NİN DİĞER YAYIN PLATFORMLARINDAN FARKI NEDİR?

Cube TV, diğer platformlardan farklı olarak, iki temel değeri benimsiyor:

  • Herkese para kazanma fırsatı sunmak.
  • İzleyici sayısına göre, eşit imkânlar ile para kazanma fırsatı sağlamak.

İlk değerin amacı son derece net: Bağımsız TV mantığıyla içerik üretmek için kapılarını herkese açmak ve herkesin katılımını sağlamak. İkinci kısım ise, akılda soru işaretleri oluşturan bir nokta. Nasıl? Ne kadar? Siz nereden para kazanıyorsunuz? Gelin, bu soruları cevaplayalım.


CUBE TV’NİN SİSTEMİ NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

Cube TV’nin genel mantelitesi şudur:

İçerik üretmek ve bunun paraya dönüşmesi iki farklı şeydir.

Cube TV, yayıncıların ürettiği içeriğe göre, ortaya koydukları değerin karşılığını vermeyi amaçlayan bir sistem. Bu değeri, izlenme sayısına göre belirleyerek yayıncıya bir ödeme yapıyor. Bu noktada, herhangi bir giriş engeli olmaması için, bu yönde bir kariyer hayali olanlara oldukça ulaşılabilir bir hedef koyuyor:

  • Yayıncının aylık ortalama izleyicisi en az 5 ise, Cube TV o yayıncıya ayda $50 değerinde bir ödeme yapıyor.
  • Aylık ortalama izlenmenin 600 olması durumunda ise toplam ödeme, aylık en fazla $2000 olmak üzere kademe kademe artıyor.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve ödeme baremlerini öğrenmek için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.


CUBE TV TÜRKİYE’DE NE GİBİ FAALİYETLER YAPACAK?

Cube TV’nin temel odağı yerel pazarlar olduğu için, en önemli hedefleri oyun eko-sisteminin gelişmesini sağlamak… Bunun için ilerleyen zamanlarda turnuvalar, düzenli etkinlikler gibi çalışmalar yapmayı planlıyorlar. İlerleyen günlerde hem Cube TV’den hem de Mamba Gaming’ten yeni etkinlik duyuruları görmeye başlayacaksınız. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

preloader